Relacja z wyjazdu na spektakl pt. „Balladyna”

Relacja z wyjazdu na spektakl pt. „Balladyna”

 

Dnia 12 grudnia 2017 roku odbył się wyjazd na sztukę ,,Balladyna" na motywach dramatu J. Słowackiego, którą wystawiano w Klubie 'Politechnik” w Częstochowie. Na  ten spektakl pojechały klasy VII z Kruszyny i Widzowa pod opieką polonistek.

Po przyjeździe do  „Politechnika”   zajęliśmy miejsca na widowni, dokładnie 3 rząd, z którego doskonale było widać wszystkie detale scenografii.  W przedstawieniu brali udział aktorzy słupskiego teatru,  którzy wcielili się w  główne postacie dramatu czyli Balladynę, Alinę, Goplanę, Skierkę, Chochlika, Grabca, Wdowę,  Kirkora, von Kostryna, Pustelnika. Bardzo podobały nam się stroje, w których występowali na scenie. Scenografia i gra aktorska były równie zaskakujące. Elementy scenografii uzyskano  za pomocą … rzutnika . Muzyka była przepiękna,  trudno było oderwać od niej słuch, niesamowicie wprowadzała w nastrój.  Spektakl opowiadał o niespełnionej  miłości wróżki  Goplany do Grabca, która położyła się cieniem na życiu   dwóch sióstr: Aliny  i Balladyny. To także sztuka o zaślepiającej  żądzy władzy i pieniędzy, która prowadzi do zbrodni.

Bardzo miło oglądało się to przedstawienie, a dzięki doskonałej grze aktorskiej   treść  sztuki była jasna i zrozumiała. Ten wspaniały spektakl bardzo mi się podobał i myślę, że  książka   wciągnie mnie tak samo.

 

Ula Blukacz, klasa VII